Europa Podróże Portugalia

Północna Portugalia – ile nas kosztował tygodniowy wyjazd?

2 maja 2022

Miały być wyspy, a wyszedł kontynent!

Połowa lutego 2022 roku – na horyzoncie pojawiają pierwsze luzowania w związku z Covidem, a podróże zdają się znów wracać na normalne tory. Czas znowu gdzieś ruszyć, a po ostatniej przygodzie na Maderze nie mamy ochoty na nic innego jak znów wyruszyć na wyspy. Na oku mamy Kanary i Azory, ale jak na złość – pod koniec marca ceny wcale nie wypadają jakoś super atrakcyjnie. Długo szukamy, kombinujemy jakby to ogarnąć „po taniości”, ale no nie da się… W końcu zwracamy oczy w stronę kontynentu i tam pojawiają się tanie loty do Porto i Faro z Frankfurt Hahn. Bardziej satysfakcjonowałaby nas Lizbona, bo moglibyśmy chociaż pojechać wzdłuż wybrzeża z Porto do Lizbony. W końcu jednak stawiamy na Porto i postanawiamy zwiedzić Północną Portugalię! Ile nas kosztował tygodniowy wyjazd? Czy Północna Portugalia jest warta swej ceny?🙂

Loty Frankfurt Hahn – Porto

Loty kupujemy z około półtora miesięcznym wyprzedzeniem na przełom marca i kwietnia. Ofertę wyszukaliśmy na Skyscanerze, a później kupiliśmy na oficjalnej stronie Ryanaira. Za loty zapłaciliśmy 55€ i w tej cenie mieliśmy też 1 walizkę do 20 kg. 

Parking na lotnisku Frankfurt Hahn

Niestety dojazd na lotnisko Frankfurt Hahn jest trochę patologiczny w ostatnich czasach, bo prawie nic tam nie jeździ. Na szczęście my i tak jechaliśmy w 4 osoby, więc ten dojazd nie dał nam tak po kieszeni jak można byłoby się spodziewać. Lotnisko znajduje się około 1,5 godziny jazdy samochodem od Frankfurtu. Dojazd przy 4 osobach kosztował nas 10€ od osoby w dwie strony. To tyle co płacimy jak jedziemy na główne lotnisko z Bad Homburga S-bahnem.

Do tej sumy trzeba jeszcze doliczyć 28€ za parking (czyli 7€) na głowę. Polecamy Wam ten parking

Wynajem samochodu + koszty paliwa

Po przylocie do Porto miało czekać na nas auto, ale okazało się, że nie zdążą nam go podstawić. W związku z tym wypożyczalnia zamówiła nam Ubera, który nas zabrał do… Bragi! Braga była naszym pierwszym przystankiem, więc niestety wypożyczalnia musiała ponieść ten koszt. Auto dostaliśmy dopiero na drugi dzień w Bradze.

Samochód wynajęliśmy przez Internet na 4 dni za 245€ w wypożyczalni Madlobos. Mam trochę mieszane uczucia, bo choć otrzymaliśmy względnie nowy rocznik Seata Ibizy, to jednak na szybie mieliśmy ogromną rysę. Tak dużą, że na dobrą sprawę mogłaby nas zatrzymać policja i wlepić mandat. Jasne, mogliśmy zrezygnować z auta i zażądać zwrotu pieniędzy, ale wiecie już i tak dostaliśmy to auto dzień później i szukanie na szybkacza kolejnej wypożyczalni i to na dodatek w Bradze, w ogóle nie wchodziło w grę…

Benzyna kosztowała nas około 114€.

Czyli auto wraz z benzyną kosztowało około 89€ od osoby.

Odwiedziliśmy

Bragę —> Guimaraes —> Dolinę Rzeki Douro + Amarante + Lamego —> Coimbre —> Aveiro —> Porto

Hotele

Nocowaliśmy w 4 hotelach. Podaje ceny za dwie osoby z wyjątkiem Porto: 

Czyli noclegi kosztowały około 146,25€ od osoby.

Pozostałe wydatki

Nasze pozostałe wydatki to przede wszystkim jedzenie. Nie byliśmy w żadnym muzeum, ale płaciliśmy drobne (1-5€) za wejścia do niektórych kościołów czy miejsc (np. Księgarnia Lello). Przywieźliśmy także drobne pamiątki, ze dwa-trzy razy skorzystaliśmy z komunikacji miejskiej. Tygodniowe wydatki na jedną osobę to koszt ok. 220€.

Czy można to było zrobić taniej?

Oczywiście! Przede wszystkim można mniej jeść, no i taniej! 😃 Czasami kupowaliśmy też jedzenie, które po prostu chcieliśmy spróbować (z łakomstwa). Bez pamiątek też się można obejść i zawsze można znaleźć tańsze noclegi. My przede wszystkim trzymaliśmy się zasady wyszukiwania noclegów z ocenami powyżej 8,5, a w najgorszym wypadku nie schodzić poniżej 8,0. To też ma wpływ na cenę. Auto można było zamienić na komunikacje miejską, bo do wszystkich miejsc można dojechać bez problemu z Porto, choć na pewno by nas to spowolniło i mogło być problematyczne w Dolinie Rzeki Douro, która aż tak dobrze skomunikowana nie jest!

Można więc powiedzieć, że koszt tej wycieczki przy 4 osobach dla jednej wyniósł około 530€. Czy to dużo? Może na początku ta kwota robi wrażenie, ale spróbujcie gdzieś za tyle znaleźć taką wycieczkę w biurze podróży? 😉 

I to już wszystko co dla Was przygotowałam! Czy Północna Portugalia jest droga? Jak widać nie!

Pozostałe wpisy z naszej tygodniowej wycieczki po Północnej Portugalii:

Podobał Ci się wpis? Chcesz nas docenić? Zostaw serduszko/komentarz pod postem lub polub nas na Facebooku albo zaobserwuj na Instagramie. Ciebie nic nie kosztuje, a nas do dalszej pracy motywuje!  <3

Dziękuję, że jesteś! Twoja kawa pobudza mnie do działania i pomaga w prowadzeniu bloga! Moje teksty o podróżach po Niemczech to nierzadko jedyne wpisy po Polsku w Internecie. Jeśli chcesz poznać prawdziwe perełki i wspierać język polski w niemieckiej turystyce, to dobrze trafiłeś! Pomóż mi opisać Niemcy i świat po Polsku!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Brak komentarzy

Zostaw komentarz