O nas

Karolina i Darek

Karolina i Darek poznali się w 2014 roku podczas Erasmusa w szwedzkim Lund. Pierwsze spotkanie miało miejsce w małej polskiej pierogarni, które zostało umówione przez naszą wspólną koleżankę z Australii! 😛 Pomimo, że Darek jest z Warszawy, a Karolina z Krakowa, ale obecne mieszkają w Bad Homburgu. 😉 W podróży nie zawsze oszczędzają, ale ze względu na dużą ilość wyjazdów raczej starają się ogarniać budżetowe wycieczki. Nie ma dla nich znaczenia czy organizują się sami, czy kupią wycieczkę od biura podróży. Liczy się dobra cena i adekwatna jakość! 🙂

Karolina

Karolina jest absolwentką Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Już w Gimnazjum interesowała się historią i wiedzą o społeczeństwie, które z ogromną pasją rozwijała w trakcie studiów.

W styczniu 2014 roku wyjechała na swojego pierwszego Erasmusa do Lund. Co ciekawe, papiery początkowo składała do Sztokholmu, Umei i Bremen, ale los szczęśliwie nakierował ją do Lund, w którym poznała Darka.

Kolejny rok – 2015 – był także bardzo intensywny. Po przyspieszonej sesji na studiach, w drugiej połowie czerwca wyjechała na 3 miesiące do USA ramach programu Camp America.

Po powrocie nie próżnowała. Przeprowadziła się na pół roku do Warszawy, gdzie studiowała w ramach programu Most. Korzystając z niezbyt dużej ilości zajęć zrealizowała też miesięczny staż w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie.

W 2016 roku w przerwie zimowej zawitała na dłużej do Monachium. Tym razem przyjechała na staż do Konsulatu RP i przy okazji w końcu zaczęła zwiedzać okolice, a nie tylko miasto. 🙂

Nie był to jednak koniec jej niemieckich przygód. Zaledwie 2 tygodnie po zakończeniu stażu przeniosła się do Lipska, w którym spędziła kolejne 4 miesiące w ramach programu Erasmus. Nie spodziewała się, że tak bardzo pokocha to miasto, bo czuła się tu naprawdę wyśmienicie! Udało się jej także zrealizować staż w Instytucie Polskim w Lipsku.

W 2018 roku została dumną współautorką przewodnika Pascala po Kopenhadze i Malmo, w którym była odpowiedzialna za 5 stron o szwedzkim mieście.

Kiedy już na dobre zapomniała o Erasmusie, w 2019 roku dostała propozycje wyjazdu na 3 miesiące do Frankfurtu nad Menem w ramach projektu z pracy. Nie mogła odmówić! To był bardzo intensywny okres, gdyż oprócz pełnego etatu i masy nadgodzin, każdy weekend (a było ich 12) spędziła w podróży odkrywając Niemcy, Francję, a nawet Luksemburg!

Zaowocowało to ogromnym sukcesem w postaci wydania aż dwóch przewodników Pascala: Inspiratora Podróżniczego po Niemczech i po Berlinie w 2020 roku. To wspaniała nagroda i spełnienie jej marzeń, które przyszły szybciej niż by się tego spodziewała. Z dumą mówi o sobie „Jestem Autorką„. 🙂

Od 2021 roku mieszka razem z Darkiem w Bad Homburgu w Niemczech.

Zanim pokochała podróże, intensywnie trenowała pływanie. Przez pewien okres bywała nawet na 12 treningach w tygodniu (Jeden trening o 6;00, a drugi o 15;30 po 1,5-2h)! Obecnie startuje od czasu do czasu w kategorii Masters. Bez wątpienia jest długodystansowcem, a jej ulubionym dystansem jest 800 m dowolnym, choć najlepiej punktowany wynik uzyskała na 400 m dowolnym. Wielokrotnie na tych dystansach zdobywała medale Mistrzostw Polski w kategorii Masters, ale może się też pochwalić srebrnym krążkiem w sztafecie z Akademickich Mistrzostw Polski.

Od 2023 roku rozpoczęła także przygodę z nurkowaniem.

Na blogu jest odpowiedzialna głównie za treści. Ukończyła kurs fotografii, żeby blog wyglądał lepiej, ale do profesjonalisty w tym zakresie jeszcze jej daleko! 😉 Jej największe podróżnicze marzenia to (kolejność nie ma znaczenia): Islandia, Wyspy Owcze, Szkocja, Norwegia, Egipt, Peru, Myanmar, Wyspa Wielkanocna i Grenlandia.

Zaprzyjaźnione blogi

W poszukiwaniu 

Voyagerka

Bałkany Rudej

Darek

Darek jest inżynierem. Podobnie jak Karolina studiował w Lund przez pół roku. Porozumiewa się po angielsku i próbuje szprechać po niemiecku.

Darek zawsze próbuje znaleźć kompromis między dużo i szybko a wygodnie i z pomysłem.

Na blogu jest odpowiedzialny za aspekty techniczno-funkcjonalne (nuda!) i próbuje sprawić żebyście czuli się tutaj swobodnie i komfortowo. Do największych marzeń podróżniczych należy Australia!

Tu już byliśmy!