Europa Podróże Rzym Włochy

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie!

5 listopada 2020
Fotogeniczny Rzym

Rzym to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast nie tylko w Europie, ale i na świecie! Wspaniała historia, a do tego niezliczona ilość zabytków i atrakcji sprawia, że stolica Włoch jest wyjątkowo pięknym i klimatycznym miastem. Nie dziwi zatem, że bardzo dużo fotografów czy wielkich koncernów firmowych wybiera na swój plener Włochy, pełne uroczych zakamarków. W centrum ich uwagi często pojawia się wieczne miasto. To naprawdę rzadko spotykane, żeby stolica cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem. Nie wspomnę już o ilości nagranych tutaj filmów! Nawet podczas naszego pobytu można było spotkać Tom Cruisa, który nagrywał kolejne Mission Impossible. Warto zatem zadbać o piękne wspomnienia z Rzymu, bo to miasto aż prosi się o piękne zdjęcia! Jeśli chcecie mieć pewność, że nie przegapicie żadnego Instagramowego ujęcia, to dobrze trafiliście! W tym wpisie pokaże i zainspiruje Was jak i gdzie zrobić najlepsze fotografie. Chodźcie, pokaże Wam Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie! Znalazłam ich 15. 🙂

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Fontanna Di Trevi

Klasyk! Jednak zrobienie tutaj dobrego zdjęcia, to nie taka prosta sprawa. Każdy chce mieć fotografie z najpiękniejszą fontanną na świecie. Nawet w czasie pandemii, jak byliśmy tu popołudniu czy wieczorem (a warto zobaczyć fontannę w obydwu odsłonach), to było tak dużo ludzi, że nie sposób było zrobić ładne zdjęcie. Przed pandemią było jeszcze gorzej, a na potwierdzenie możecie przeszukać sobie po # zdjęcia na Instagramie. Na szczęście we wczesnych godzinach porannych, Di Trevi jest względnie pusta. Nam wystarczyło zjawić się przed godziną 8:00 żeby zrobić te piękne zdjęcia. Jeśli zależy Wam na tego typu zdjęciach, to również warto zwlec się wcześniej z łóżka!

Fontanna Di Trevi ok. godz. 8:00

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Schody Hiszpańskie!

Kolejne miejsce z cyklu „tylko rano”. No, ale jak oblecieć wszystkie miejsca ranem? Na szczęście w czasach pandemii Schody Hiszpańskie nie były tak oblegane. Dodatkowo, wprowadzony od 2019 roku zakaz siadania na schodach sprawił, że jest na nich zdecydowanie mniej ludzi. Nie rozwodząc się zbytnio nad zasadnością samego zakaz, dostrzegam jednak jego pewne plusy – właśnie w postaci mniejszej ilości ludzi. Dzięki temu udało nam się zrobić takie o to zdjęcie w normalnych godzinach popołudniowych.

Schody Hiszpańskie ok. godz. 17:00

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Pantheon!

W Rzymie nawet zdjęcia przed kościołami potrafią być magiczne, a do takich miejsc należy właśnie Pantheon czyli najlepiej zachowana starożytna budowla w mieście. Szczególnie o zachodzie słońca, kiedy na pobliskiej fontannie i w knajpkach zapalają się pierwsze lampki. Sceneria wprost wymarzona na piękne zdjęcia, ale o tej porze trzeba się liczyć z faktem, że w kadrze nie będziemy sami.

Pantheon w godzinach wieczornych

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Koloseum!

Chyba najpopularniejsza atrakcja Rzymu, wizytówka Włoch, a nawet całej Europy! Kasy do Koloseum otwierają się o godzinie 9:30. Warto zapamiętać, bo wystarczyło przyjść około 40 minut  wcześniej żeby znaleźć idealne miejsce na zdjęcia. Jedno z nich znajduje się właśnie obok kas na przeciwko Koloseum, dlatego właśnie dobrze być wcześniej zanim pojawią się ludzie. Drugie miejsce, zdecydowanie mniej oblegane, to pobliski murek. Idąc od strony Forum należy wejść po schodach, znajdujących się po lewej stronie i znaleźć dogodne miejsce. Tutaj nie trzeba być już rano, bo nawet popołudniu bez problemu znaleźliśmy kawałek murku dla siebie! 😉

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Zamek św. Anioła!

Jedna z najpiękniejszych i najciekawszych budowli wiecznego miasta! Pierwotnie pełniła funkcje mauzoleum, a później nawet fortecy i rezydencji. Malowniczo położony obiekt, do którego prowadzi równie piękny most jest wymarzonym miejscem na piękną sesję zdjęciową. Dodatkową atrakcją są roztaczające się z mostu widoki. Podobnie jak w przypadku Pantheonu polecam się zjawić w godzinach wieczornych przed zachodem słońca!

Zamek św. Anioła w godzinach wieczornych

Z mostu roztaczają się też cudowne widoki

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Bazylika św. Piotra!

Miejsce, którego chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Siedziba papiestwa i miejsce spotkań z głową kościoła katolickiego. Monumentalna bazylika to niezwykle fotogeniczne miejsce, szczególnie po deszczu! Jakkolwiek to brzmi, ale tak właśnie jest. Najlepiej po intensywnym, tak żeby na kostce zostały kałuże. Im większe, tym lepiej, bo większa część kopuły się odbije. My mieliśmy ogromne szczęście pod tym względem bo idąc do Bazyliki złapała nas ogromna ulewa, którą przeczekaliśmy w klatce schodowej. Kiedy pogoda znów się ustabilizowała, co najmniej kilka osób razem z nami rozpoczęło poszukiwanie najlepszej kałuży!

Kolejną propozycją na wspaniałe zdjęcie jest widok z kopuły bazyliki na przylegający do niej plac. Zdjęcie, które robi w internetach nie małą furorę! 🙂

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Muzea Watykańskie

Skoro jesteśmy już przy Watykanie, to warto jeszcze wspomnieć o jego muzeach. Zastanawiacie się pewnie jak to możliwe, żeby w takim muzeum można było ustrzelić jakieś wyjątkowe zdjęcia? Szczególnie, że Kaplicy Sykstyńskiej nie wolno przecież fotografować! Na szczęście to nie jedyne niezwykłe miejsca, bo choć jest ich wiele, to dwa szczególnie przykuły moją uwagę. Pierwsze miejsce to szalenie bogato zdobiona Sala Geograficzna! Jedno z najpiękniejszych, o ile nie najpiękniejsze miejsce jakie widziałam w Muzeum. Może to też przez moje zamiłowanie do podróży tak bardzo mnie urzekła, choć panująca tu niezwykła aura udziela się każdemu turyście! 

Drugim miejscem są słynne schody, a konkretnie spiralna ścieżka, który z górnych poziomów prowadzi powoli do wyjścia. Patrząc przed siebie, czy to z góry nie wygląda atrakcyjnie, ale gdy zajrzymy z góry na dół, to wówczas dostrzeżemy jej niezwykłe piękno!

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Cafe Canova

Intensywne zwiedzanie wiecznego miasta wymaga też porządnej przerwy, a najlepiej zrobić ją w kawiarni Cafe Canova! Jak jesteście ze mną już jakiś czas, to na pewno wiecie, że mam ogromną słabość do uroczych kawiarenek i zawsze staram się odwiedzić chociaż jedną! W Rzymie padł wybór właśnie na tą, ze względu na znajdujące się w niej rzeźby! Cafe Canova to dawne studio artystyczne (a może funkcjonuje nadal), w którym kawę można wypić w towarzystwie choćby Papieża Leona XIII!

W towarzystwie Leona XIII

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Ogród Pomarańczy!

Ogrody to chętnie wybierane miejsca na sesje zdjęciowe, a jeśli jeszcze gdzieś tam w oddali widać kopułę Bazyliki św. Piotra, to już w ogóle super! Takim właśnie miejscem jest cudowny Ogród Pomarańczy, w którym nie tylko można odetchnąć, ale zrobić też ciekawe zdjęcia!

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Via Coronari!

Jakiś czas temu w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie rzymskiego zaułka, który cieszył się ogromną popularnością. Dość łatwo było go zlokalizować, bo sprawne oko mogło dostrzec na zdjęciu szyld z napisem „Cucina del Teatro”. I nie o restauracje tu chodzi, tylko o samo miejsce, które można znaleźć wpisując właśnie tą nazwę. Dziś szyldu już nie ma, ale i tak nie sposób przejść obojętnie obok tego miejsca!

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: via Giulia

Skoro mowa już o ulicach, to warto jeszcze zajrzeć na via Giulia, która jest pierwszą najdłuższą drogą tworząca idealną linię prostą (1 km). Szczególnie urokliwym tutaj miejscem jest masywny łuk, który miał połączyć pałac ze znajdującą się po drugiej stronie Tybru letnią willą Villa Farnesina.

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Dzielnica Trastevere!

To chyba najbardziej klimatyczne miejsce w całym Rzymie. Nie podam Wam jednak konkretnych adresów gdzie warto podejść, bo najlepiej po prostu przejść tak dużo uliczek ile się tylko da! Wspaniałe domy porośnięte bluszczem, urocze knajpki, a do tego wszędzie porozwieszane romantyczne lampki. Aż chce się tutaj człowiek zgubić! 🙂

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Dzielnica Quartiere Coppede!

Gaudi? Hundertwasser? Nie, tym razem warto zapamiętać nowe nazwisko: Gino Coppedè! To właśnie on zaprojektował nadwyraz piękną i bajkową dzielnicę Quartiere Coppede. Nazywana nierzadką włoską wersją Gaudiego, choć to zupełnie inny styl. Warto jednak tutaj wpaść, bo nie dość, że turyści rzadko tu docierają, to jeszcze można zrobić naprawdę super zdjęcia, a przy okazji zobaczyć coś poza utartym szlakiem! To jak? Wpadniecie? 😀

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Galeria Sciarra!

Nieopodal Fontanny Di Trevi znajduje się jeszcze jedno mało znane, ale bardzo ciekawe miejsce jakim jest Galeria Sciarra! To bogato zdobiony dziedziniec, znajdujący się wewnątrz budynku, dlatego łatwo go przeoczyć. Nie dajcie się jednak zwieść i zajrzyjcie do środka. Tłumów raczej tu nie uświadczycie, a zdjęcia wyjdą naprawdę świetne!

Najbardziej Instagramowe miejsca w Rzymie: Piazza Navona!

No i last but not least – Piazza Navona! Jeden z najpopularniejszych rzymskich placów, a przy tym niezwykle urodziwy. Znajdują się na nim aż trzy fontanny i monumentalny kościół. To kolejne miejsce, które szczególnie polecam wieczorem, kiedy niebo nabiera trochę cieplejszych kolorów, a pierwsze lampki rozświetlają tętniący życiem plac!

To już wszystko co dla Was przygotowałam. Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi znajdziecie mnóstwo inspiracji do własnych zdjęć!

Zapraszam na pozostałe wpisy z Rzymu: 

Rzym w październiku – informacje praktyczne

Co warto zobaczyć w Rzymie? Rzym w 5 dni!

Gdzie zjeść w Rzymie? Nasze sprawdzone adresy!

Największe atrakcje Rzymu – Top 10 miejsc!

Dołączcie też do naszej grupy: Najpiękniejsze Plaże – Polska, Europa, Świat!

Podobał Ci się wpis? Chcesz nas docenić? Zostaw serduszko/komentarz pod postem lub polub nas na Facebooku albo zaobserwuj na Instagramie. Ciebie nic nie kosztuje, a nas do dalszej pracy motywuje! 🙂 <3

 

Brak komentarzy

Zostaw komentarz