Europa Małopolska Podróże Polska

Punkty widokowe na Tatry – miejsca, do których dojedziesz autem!

10 grudnia 2020
Nie tylko w górach!

Jak się okazuje piękną panoramę Tatr można podziwiać nie tylko w górach, ale także w miejscach, o których nigdy byśmy nie pomyśleli! Przekonaliśmy się o tym podróżując późną jesienią po Podhalu i Spiszu. Dojechaliśmy nie tylko do punktów widokowych, ale także zachwycaliśmy się malowniczymi trasami, na których byliśmy często sami. Nie dotarliśmy na górskie szlaki, a mimo to podziwialiśmy jedne z piękniejszych tatrzańskich panoram. Gdzie ich szukać? Jak do nich dotrzeć? Dlaczego jesień to dobry pomysł na taką wycieczkę? Przekonajmy się razem! Oto punkty widokowe na Tatry, które musisz zobaczyć!

1. Punkty widokowe na Tatry: Czorsztyn!

Zacznijmy od Spiszu, po którym ostatnio mieliśmy okazję podróżować. Choć na pierwszy rzut oka odległość od Tatr może być znacząca, to jednak można podziwiać stąd fantastyczną panoramę. Ciekawe widoki na sam Zamek w Czorsztynie można już uchwycić z pobliskiej przystani statków. Jeśli jednak chcecie upolować zamek na tle Tatr, wówczas musicie się wspinać drogą do Wielkiego Pola. Na Google oznaczone jest nawet miejsce Wielkie Pole Widokowe. Na pewno więc znajdziecie odpowiednie miejsce, na piękne zdjęcie! 🙂

2, Punkty widokowe na Tatry: Czarna Góra!

Czarna Góra bądź Litwinka (902 m. n.p.m.) to chyba jedno z najpopularniejszych miejsc, a przez wielu uważane za najpiękniejsze do podziwiania panoramy Tatr. Rzeczywiście, dzięki sporemu wzniesieniu mamy wręcz nieskazitelny widok na Tatry i całą pobliską okolicę. Dodatkową atrakcja jest tu też Krzyż Milenijny zbudowany na wzór tego w Tatrach. Na Czarną Górę prowadzi wąska droga, która zimą może być niedostępna, ale dopóki nie ma śniegu, można się tu bezproblemowo dostać. Alternatywą może być trekking po pobliskich szlakach!

3, Punkty widokowe na Tatry: Przełęcz nad Łapszanką

To już ostatnie miejsce na Spiszu, które udało nam się znaleźć, ale jestem pewna, że przy następnej wizycie jeszcze niejedno znajdziemy i Wam o tym powiemy! 🙂 Oprócz panoramy Tatr można też podziwiać Magurę Spiską. Jest to lubiane miejsce przez fotografów krajobrazu. Dzięki swej popularności znajdziecie je nawet oznaczone w Google Maps jako Przełęcz nad Łapszanką. Jednak bez względu na to, w którym miejscu zatrzymacie się na ulicy Kościelnej, na pewno zachwycicie się wspaniałymi widokami.

4, Punkty widokowe na Tatry: Polana Głodówka

Nie tylko Polana Głodówka, ale cała droga 960 jest niezwykle malowniczym miejscem. Z przyjemnością kluczyliśmy po tutejszych zakrętach, z których co chwilę wyłaniały się wspaniałe widoki. Przy Polanie o tej śmiesznej nazwie znajduje się zatoczka, w której można na chwilę przystanąć po pamiątkowe zdjęcia. 

5, Punkty widokowe na Tatry: Salamandra!

Po piękny widok na Zakopane i otaczające je Tatry wcale nie trzeba jechać na sam szczyt Gubałówki! Wystarczy podjechać na Salamandrę, z której roztacza się wspaniała panorama. Problemem może się okazać parking, którego w tym miejscu nie ma, a wąska droga nie sprzyja nawet krótkim postojom. Dlatego jeśli będziecie jechać tu autem, to nie zatrzymujcie się zbyt długo!

6, Punkty widokowe na Tatry: Furmanowa

Zanim pojedziemy do Kamila Stocha w Zębie na skrzyżowaniu odbijamy w stronę Tatr. Po paru minutach dojedziemy do niewielkiej miejscowości Furmanowa. W zatoczce przy bardzo ładnej drewnianej kapliczce św. Brata Alberta zostawiamy auto i kierujemy się po polnej drodze w stronę gór. Wkrótce powinniśmy ujrzeć calutką panoramę miasta, wraz z Nosalem i Skocznią Narciarską.

7, Punkty widokowe na Tatry: Ząb

Nic dziwnego, że Kamil Stoch nadal mieszka w Zębie! Ma tu nawet swoją ulicę, ale co najważniejsze – przepiękne widoki na Tatry! Na tym samym skrzyżowaniu, w którym odbijaliśmy na Furmanową warto też pojechać na północ. Cała ta trasa oznaczona jest jako Szlak Papieski i nie brak na niej wspaniałych krajobrazów. Idylliczne łąki, a za nimi masywne i groźne Tatry – wspaniałe połączenie!!

8, Punkty widokowe na Tatry: Sierockie

Najpiękniejsze widoki znalazłam jednak w Sierockim. To moje subiektywne wyróżnienie dla tego miejsca, które najbardziej urzekło mnie podczas tej wycieczki. Jak widać, wcale nie trzeba być blisko gór żeby znaleźć najpiękniejsze pejzaże czego potwierdzeniem jest Sierockie! Wystarczy zatrzymać się na jakimś podjeździe i przejść kawałek łąki, żeby uchwycić takie malownicze krajobrazy!

9, Punkty widokowe na Tatry: Cipki

Długo się zastanawiałam czy o tym wspominać czy nie, ale skoro nawet Dziennik Polski pisze: Dzień dobry, gdzie pan mieszka? W Cipkach. Gdzie??? W Cipkach w Suchem. Tak może wyglądać rozmowa przyjezdnego turysty z góralem z miejscowości Suche w gminie Poronin. Co prawda nam się taka nie zdarzyła, ale przejeżdżając przez ów miejscowość od razu pojawił się uśmiech na naszych twarzach. 😀 Warto też dodać, że z tutejszego mostu nad Białym Dunajcem mamy przepiękną panoramę Tatr! Dlatego zdecydowałam się na umieszczenie tego miejsca w tym zestawieniu! 🙂

Na ten moment to już wszystkie propozycje jakie dla Was mamy, ale nie wykluczamy rozbudowania wpisu w przyszłości. Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie drogi będą zimą łatwo dostępne, dlatego okres letni bądź jesienny to dobra pora na zrealizowanie wycieczki. Latem wszystko pięknie się prezentuje, ale jesień ma w sobie to, że mogą być już przepięknie pokryte śniegiem górskie szczyty!

 

Powiązane wpisy:

Podobał Ci się wpis? Chcesz nas docenić? Zostaw serduszko/komentarz pod postem lub polub nas na Facebooku albo zaobserwuj na Instagramie. Ciebie nic nie kosztuje, a nas do dalszej pracy motywuje! 🙂

 

Brak komentarzy

Zostaw komentarz