Europa Hesja Niemcy Podróże

Bad Schwalbach – poznaj naturę!

5 sierpnia 2022

Jedno z najstarszych uzdrowisk w Hesji!

Bad Schwalbach znajduje się w zachodniej Hesji, około 20 minut od Wiesbaden. To niewielki kurorcik, w którym nawet w sezonie uświadczymy ciszy i spokoju. Prawda jest taka, że okolica jest znacznie ciekawsza, więc do Schwalbach przyjeżdzają turyści, którzy mają już obcykane pobliskie tereny i chcą zobaczyć coś nowego! Tak też było i z nami, bo to miasteczko już od dawna było białą plamą na mapie. W końcu jednak wpadliśmy tutaj w pewien ciepły czerwcowy dzień i oto co mamy Wam do powiedzenia!

Jak się dostać do Bad Schwalbach?

Do Bad Schwalbach można dojechać bezpośrednim autobusem z Wiesbaden!

Jeśli będziecie jechać autem, to pomimo braku tłumów parking przy Kurparku może być pełny. Polecam wówczas zaparkować na Wanderparkplatz Schäfersberg. Jest to darmowy parking, z którego prowadzi leśna ścieżka (łagodna) do Kurparku. Alternatywą może być też Parkplatz am Kurhaus jeśli chcecie pozwiedzać tylko miasto. Ten parking także jest darmowy w weekendy.

Park Zdrojowy w Bad Schwalbach

Spacer po Bad Schwalbach rozpoczynamy od wizyty w Kurparku. Tutejszy park zdrojowy jest naprawdę ogromny i jeździ nawet po nim mała kolejka po torach, która jest sporą atrakcją dla dzieci! Cena biletu to 4€ dla dorosłych i 2€ dla dzieci.

Jest to park Krajobrazowy, w którym największą atrakcją są mokradła. Ciężko je dostrzec pośród gęsto rosnącej roślinności, ale nie martwcie się – w Kurparku wyznaczona jest ścieżka, więc nikt nie wpadnie do błota! 🙂

Sporą atrakcją jest także małe jezioro w Kurparku – Waldsee. Szkoda, że nie można w nim pływać, ale Wasze czworonogi mogą skorzystać! W pobliżu jeziora znajduje się też najdłuższa drewniana ławka w Hesji oraz biała świątynia. Nie daleko znajduje się także źródło z wodą pitną!


Dalej park „wchodzi” stopniowo w miasto i przypomina już bardziej zwykły park miejski, choć i tutaj można nacieszyć oczy paroma ładnymi widokami. Na tutejszym oczku wodnym znajduje się gejzer, a przy brzegu jest kolejna biała świątynia.

Park Zdrojowy w Bad Schwalbach to idealne miejsce na upalne dni, gdyż jest tu sporo zieleni, która na pewno ułatwi funkcjonowanie w ciężkie dni!

Centrum Bad Schwalbach

W porównaniu do innych uzdrowisk w Hesji, centrum Bad Schwalbach nie należy do najatrakcyjniejszych, ale powiedzieć, że jest brzydkie byłoby też nie prawdą. Jest w końcu monumentalny dom zdrojowy, trochę szachulca, wyróżniająca się w krajobrazie wieża kościelna oraz przeciętna, ale zadbana architektura!

Zamek Hohechenstein

Jeśli macie jeszcze czas i chęci, to będąc w tym miejscu warto podjechać jeszcze do ruin zamku Hochenstein! Niewiele się zachowało z XII wiecznego zamku, ale na jego ruiny można przynajmniej wejść za darmo! 🙂 Mówi się, że to najpiękniejsze i największe ruiny w regionie. Został stworzony przez rodzinę Katzenelnbogen. Zniszczony w Wojnie 30-letniej w XVII wieku. Obecnie należy do władz regionu Hesja.

Jeżeli lubisz podróżować po Niemczech tak jak my i chcesz być z nami na bieżąco, albo chcesz może pochwalić się swoimi odkryciami w tym pięknym kraju, to zapraszamy na grupę: Podróże po Niemczech 🙂

Podobał Ci się wpis? Chcesz nas docenić? Zostaw serduszko/komentarz pod postem lub polub nas na facebooku albo zaobserwuj na Instagramie. Ciebie nic nie kosztuje, a nas do dalszej pracy motywuje! 🙂 <3

Dziękuję, że jesteś! Twoja kawa pobudza mnie do działania i pomaga w prowadzeniu bloga! Moje teksty o podróżach po Niemczech to nierzadko jedyne wpisy po Polsku w Internecie. Jeśli chcesz poznać prawdziwe perełki i wspierać język polski w niemieckiej turystyce, to dobrze trafiłeś! Pomóż mi opisać Niemcy i świat po Polsku!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Brak komentarzy

Zostaw komentarz