Mapy Podróżnicze Inspiracje

Mapa Zdrapka VIP Europa

28 listopada 2019
Najpiękniejsza kobieta na świecie!

Europa według mitologii greckiej, była córką Agenora, fenickiego władcy miast Sydonu i Tyru.

Słynęła z niezwykłej urody. Zeus, zakochawszy się w Europie, przybrał postać pięknego białego byka i zjawił się na łące, miejscu zabaw Europy i jej towarzyszek. Europa uwiedziona łagodnością i delikatnością byka usiadła na jego grzbiecie. Zeus-byk korzystając z tej sytuacji zerwał się do ucieczki i nie spoczął, dopóki nie przepłynął morza i nie dobiegł do cudownej groty położonej na Krecie.

Zamieszkawszy na Krecie, Europa urodziła Zeusowi dwóch synów: Minosa i Radamantysa. Europa wyszła później za mąż za Asteriosa, króla Krety, który adoptował jej dzieci, a byk został umieszczony przez bogów na nieboskłonie w postaci gwiazdozbioru Byka. Europę otaczano boską czcią. Uważano ją za najpiękniejszą kobietę na świecie.

Źródło: Opracowane na podstawie Mitologii Jana Parandowskiego.

Niezwykła Europa

Ogólnie, na gruncie geografii fizycznej, geologii i geotektoniki, można wyróżnić współcześnie 6 kontynentów: Afrykę, Amerykę Północną, Amerykę Południową, Australię, Antarktydę i Eurazję. Zobaczenie ich wszystkich nie jest obecnie wielkim wyczynem, ale mnie do tej pory udało się postawić nogę na trzech z nich. Być może rzucam słowa na wiatr, ale gdzieś wewnętrznie czuje, że Europa zawsze będzie dla mnie tym najpiękniejszym! Choć jest jednym z najmniejszych kontynentów, to nie można jej odmówić różnorodności, bogatej kultury i wspaniałej historii. Odegrała i nadal odgrywa znaczącą rolę na świecie. Na tym niewielkim skrawku lądu znajduje się aż 46 państw!! Dla porównania dodam, że w Azji jest ich 48, w Afryce 59, w Ameryce Północnej 22, a w Południowej raptem 13! Już sam ten fakt świadczy o wyjątkowości naszego kontynentu, biorąc pod uwagę jak bardzo kulturowo jest on zróżnicowany. Pomimo niewielkich rozmiarów, imponująca jest także różnorodność przyrodnicza. Od lodowych obszarów, w których słońce znika na kilkadziesiąt dni, po upalne południe, z pustynnymi krajobrazami (np. okolice Almerii w Hiszpanii).

Osobisty Pamiętnik

Z 46 państw do tej pory udało mi się zobaczyć 26. W tym roku planuje jeszcze wybrać się na Cypr, więc ta liczba powiększy się o jeszcze jedno oczko. Lubię mieć swoje podróże w jednym miejscu, a taką możliwość daje mi Mapa Zdrapka! Pisałam Wam już o tym idealnym prezencie dla podróżnika jakiś czas temu, kiedy to dostałam Mapę Zdrapkę VIP Świat. Jako zagorzała wielbicielka Europy pomyślałam wówczas: Fajnie byłoby mieć taką mapę z samą Europą. Nie wiem czy Wam wspominałam, ale czasami rzucam skuteczne zaklęcia, bo po powrocie z wakacji czekała na mnie właśnie taka mapa! 😊

Mapa Zdrapka VIP Europa

Mapa Zdrapka wysyłana jest w eleganckiej tubie, która nie tylko designersko wygląda, ale także skutecznie chroni przed uszkodzeniami. Po jej odpieczętowaniu, moim oczom ukazał się złoty kontynent europejski na czarnym tle. Dodatkowo, zaznaczono także lokalizacje najlepszych parków rozrywki. W skrócie: Miłość od pierwszego wejrzenia! Po raz kolejny zachwyciłam się starannością i pomysłowością wykonania. Mapa Zdrapka VIP Europa odzwierciedla polityczny podział Europy, który możemy stopniowo odkrywać przy pomocy paznokcia, a nawet monety. Pod warstwą ścierną, Mapa Zdrapka pokryta jest laminatem, który chroni ją przed uszkodzeniami. Mając tego świadomość, rozpoczęłam to, co najbardziej lubię robić po powrocie z nowego kraju – zdrapywanie. W tym przypadku, czekało mnie dość sporo roboty, bo musiałam nadrobić zaległości ze wszystkich odwiedzonych państw.

Po kilkudziesięciu minutach udało mi się zdrapać 26 państw i 1 Park Rozrywki. Nie wiem czy wiecie, ale są różne style zdrapywania. Ja, pomimo że nie widziałam całego kraju, zawsze zdrapuje go do końca. Robię to ze względów estetycznych, gdyż zdrapany do połowy kraj nie wygląda w moim mniemaniu zbyt ładnie. Wyjątek stanowią wyspy – nieodkryte pozostawiam pod złotą warstwą. Dzięki temu moja Mapa jest pełna kolorów, gdyż odsłonięte kraje różnią się od siebie kolorami.

Idealna na prezent!

Jeśli wciąż nie wiecie co kupić swojemu podróżnikowi, albo po prostu szukacie oryginalnego prezentu na Mikołajki lub Święta, to koniecznie rozważcie Mapę Zdrapkę VIP Europa. Nie bez powodu jej koleżanka Mapa Zdrapka VIP Świat została nagrodzona tytułem Gifts of the Year 2019 na targach Rema Days 2019. Mapę Zdrapkę VIP Europa możecie też nabyć w specjalnym świątecznym zestawie z Mapą Zdrapką VIP Świat w wyjątkowo korzystnej cenie!! Sama jestem szczęśliwą posiadaczką takiego zestawu, który zawsze wzbudza podziw i ciekawość wśród odwiedzających mnie znajomych!

Wpis powstał we współpracy z Mapsy.me

Podobał Ci się wpis? Chcesz nas docenić? Zostaw komentarz pod postem lub polub nas na Facebooku albo zaobserwuj na Instagramie. Ciebie nic nie kosztuje, a nas do dalszej pracy motywuje!

2 komentarze

  • Reply Marcin BWZ 3 grudnia 2019 at 17:58

    Kiedy Rosja? 😀 😛

  • Leave a Reply