Aplikacje w podróży Podróżnicze Inspiracje

Walutomat – pieniądze zawsze pod ręką!

26 lipca 2019
W końcu wakacje!

Lipiec i sierpień to ulubione miesiące wśród naszych rodaków. To właśnie wtedy najczęściej pakujemy walizki, wsiadamy do auta lub innego środka transportu i jedziemy w siną dal! Dawniej na zagraniczne podróże mogła pozwolić sobie zaledwie garstka naszego społeczeństwa. Dziś weekendowe wypady samolotem to norma, a egzotyka przestaje już być domeną najbogatszej klasy społecznej. Teraz Polaków można spotkać w najrozmaitszych zakątkach świata! Sama przecieram oczy ze zdumienia jak spotykam swoich rodaków w nieoczekiwanych miejscach, albo czytam o Waszych podróżach, w których nierzadko wspominacie jak wielu z nas spotkaliście po drodze. Zanim jednak porwie Was wir przygód, przygotujcie się dobrze do wyjazdu. Czasami jeden mały szczegół może zamienić podróż życia, w najgorszy koszmar.

Wakacje to także pewien zestaw obowiązków!
O tym warto pamiętać

Każda podróż, to w pewnym sensie wyzwanie. Nie ważne czy jedziesz na wakacje all inclusve, czy do Babci w Niemczech. Są pewne zasady i rzeczy, o które koniecznie trzeba zadbać przed wyjazdem. Dla mnie ważnym aspektem jest kultura kraju, do którego wyjeżdżam. Dlatego w miarę możliwości i dostępnej wiedzy staram się ją poznać jak najlepiej, tak aby na miejscu nie urazić mieszkańców, a także nie ośmieszyć swojego kraju. W mojej walizce prawie zawsze znajdują się uniwersalne ubrania, w których mogę wejść do świątyni czy po prostu paradować po mieście. Gdyby jednak coś poszło nie tak, to zawsze chroni mnie ubezpieczenie, które kupuję przed wyjazdem. Największym problemem zdają się być pieniądze! Nikt nigdy nie wie ile ich zabrać, ani w jakiej walucie!

Pieniądze szczęścia nie dają, ale za coś trzeba żyć.

Standardowe pytanie na grupach podróżniczych brzmi: Ile mam zabrać pieniędzy na wyjazd? To pytanie, na które chyba nikt nie zna odpowiedzi (szczególnie nieznajomi). Sprawa wydaje się być szczególnie problematyczna dla osób, które nie mieszkają w dużym mieście, a wyprawa do kantoru, to prawie jak przedsmak samej podróży. Co więcej, nie wszyscy też mają czas udać się do punktu wymiany walut! Wakacje last minute to nierzadko kupiona oferta nawet na kilka godzin przed wylotem. Kto wówczas myśli o wymianie gotówki w kantorze, jak trzeba szybko spakować walizki i ogarnąć masę innych spraw? Na szczęście, w XXI wieku wymiana waluty nie jest już tak problematyczna i czasochłonna jak dawniej. Teraz wystarczy mieć dostęp do Internetu i odpowiednie urządzenie elektroniczne.

Walutomat – niezbędnik podróżnika

Zapewne wielu z Was ma obawy przed internetowymi transakcjami, ale jakby na to nie patrzeć – wszyscy z nich korzystają i bez nich życie na pewno byłoby trudniejsze. Nie oznacza to jednak, że nasza czujność powinna być uśpiona, bo bezpieczeństwo należy zawsze zachować. Dlatego swoje pieniądze zawsze wymieniam w zabezpieczonej sieci internetowej i w zaufanych aplikacjach. Do takich należy właśnie Walutomat.pl, który jest polską firmą działającą już od 2009 roku. Walutomat.pl należy do spółki Currency One SA., która posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej, wydawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Z serwisu korzysta obecnie kilkaset tysięcy użytkowników, którzy za jego pośrednictwem wymienili już 55 mld złotych. Dla mnie te dane są wystarczającym potwierdzeniem wiarygodności Walutomatu. Pieniądze można wymienić zarówno na stronie, jak i poprzez aplikacje, które są dostępne zarówno na Androida, jak na iOSa. To szybki i przyjemny proces wymiany gotówki, dzięki któremu nie muszę już szukać kantoru, stać w kolejce czy wymieniać pieniądze po niekorzystnym kursie. Mogę to zrobić zarówno przed, jak i w trakcie wyjazdu. Standardowe pytanie ,,Ile zabrać gotówki” może zatem przejść do lamusa!

Walutomat – jak to działa?

Z aplikacji Walutomat korzystam za pośrednictwem urządzenia iOS. Aplikacja działa bez zarzutów – nie zacina się, nie wyłącza, a poza tym jest bardzo przejrzysta. Tuż po jej pobraniu system poprowadzi użytkownika przez rejestrację, która trwa chwilę, a jest bardzo ważna ze względu na bezpieczeństwo wykonywanych transakcji. Po wprowadzeniu wszystkich danych możemy wykonać pierwsze przelewy. Na początku system zapyta nas o rodzaj waluty. Do wyboru jest pięć: złotówki, euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie i funty brytyjskie. W tym samym miejscu wybieramy też kwotę transakcji. Następnie wybieramy opcje, gdzie ma trafić gotówka. Może być to konto walutowe, wypłata gotówki w placówkach partnerskich lub przelew na wskazane konto (np. hotelu lub wycieczki). W tym samym miejscu wybieram też kurs przewalutowania. Jeśli nie jest on satysfakcjonujący, a gotówka nie jest potrzebna od razu, możemy zaznaczyć okienko, w którym pieniądze będą wymienione dopiero wtedy, kiedy dana waluta osiągnie satysfakcjonującą dla nas cenę (to naprawdę super sprawa!). Ostatnim etapem jest płatność. Znowu mamy trzy możliwości: szybki przelew (Przelewy24), samodzielny przelew lub karta. Ja zawsze wybieram pierwszą opcję, która umożliwia mi płatność blikiem. Gotowe! Na moim koncie w Santander pieniądze pojawiają się w przeciągu godziny. Po zrealizowaniu transakcji otrzymuję sms oraz e-mail z potwierdzeniem płatności.

Wpis powstał we współpracy z Walutomat.pl

Podobał Ci się wpis? Chcesz nas docenić? Zostaw komentarz pod postem lub polub nas na Facebooku albo zaobserwuj na Instagramie. Ciebie nic nie kosztuje, a nas do dalszej pracy motywuje!

6 komentarzy

 • Odpowiedz Aplikacja 😀 26 lipca 2019 at 20:11

  Superowa aplikacja!!! 😀😀😃 tylko z niej korzystać! 🙂🙂🙂

 • Odpowiedz MAdzix3o5 16 sierpnia 2019 at 14:08

  Ciekawa propozycja. Sprawdzę przy kolejnej okazji. 🙂

 • Odpowiedz Jess 16 sierpnia 2019 at 22:17

  Ja korzystam i polecam Revolut. W moim odczuciu jeszcze lepsze (i prostsze) rozwiązanie niż Walutomat. Ale co kto lubi 🙂

  • Odpowiedz womenofpoland 16 sierpnia 2019 at 22:49

   Cześć Jess! Na rynku jest obecnie duży wybór najróżniejszych możliwości co sprzyja kształtowaniu się dobrych cen i rozwoju technologii. Pozostaje tylko wybrać tą, która najlepiej spełni nasze potrzeby. 😊

  Zostaw komentarz