Mapy Podróżnicze Inspiracje

Mapa Zdrapka – moje podróże w jednym miejscu!

26 lipca 2019
Źródło inspiracji!

Mówi się, że podróż rozpoczyna się tak naprawdę już w naszej głowie. Zanim kupimy bilety lotnicze i zarezerwujemy hotel, myślami już błądzimy w innym świecie. Robimy listę miejsc, układamy plan podróży, liczymy pieniądze, czytamy przewodniki, książki, blogi itd. Niektórzy twierdzą nawet, że to najprzyjemniejszy etap podróży, ale są też tacy, którzy wolą go oddać w cudze ręce i kupić gotowy plan (wycieczkę). Choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że mamy do czynienia z dwoma różnymi grupami ludzi, to jednak łączy nas przynajmniej jeden wspólny element – mapa! To od niej tak naprawdę wszystko się zaczyna, bo choćby nie wiem jak tanie były bilety, a zdjęcie perfekcyjne, to każdy wyjeżdżający za granicę delikwent rzuci na nią choćby okiem! W końcu dobrze wiedzieć dokąd się jedzie i gdzie się już było, a od tego właśnie jest ten najwspanialszy wynalazek ludzkości!

Ja też chcę swoją mapę!

Kartografia to nauka, która towarzyszy nam od początków naszej cywilizacji. Już w starożytności ludzie tworzyli mapy, ale największy rozwój przypada na czasy wielkich odkryć geograficznych. Ich ogromną wartość kojarzę przede wszystkim z filmów na temat tamtego okresu, w których to podróżnicy zaznaczali na ogromnych mapach ściennych odkryte przez nich ziemie czy też położenie swych statków. Z zazdrością podziwiałam ich podróżnicze podboje! Jako odkrywca sama chciałam mieć taką mapę odwiedzonych miejsc. Rozpoczęłam gorączkowe poszukiwania adekwatnego dla moich potrzeb przedmiotu, aż trafiłam na mapsy.me. Nie spodziewałam się, że znajdę tam aż taki wybór pięknych map!  

Mapa Zdrapka – moje odkrycie roku

Długo nie mogłam podjąć decyzji, ale w końcu zdecydowałam się na Mapa Zdrapka Świata VIP. Stali czytelnicy bloga wiedzą, że uwielbiam żywe kolory i to właśnie one mnie w tym przypadku przekonały! Nie jest to wyłącznie zasługa profesjonalnie wykonanych zdjęć, bo Mapa Zdrapka naprawdę zachwyca kolorami. Przekonałam się o tym zaledwie dzień później, bo zamówienie dotarło do mnie w ekspresowym tempie. Wraz z nim przyszła starannie zapakowana duża antyrama (Mapę Zdrapkę można też zabezpieczyć dużą ramką dostępną w sklepie). Mapa Zdrapka Świata VIP zapakowana była w designerską tubę, która nie dość, że świetnie wygląda, to jeszcze chroni Mapę Zdrapkę przed zniszczeniami. Jej otwarcie wywołało u mnie gęsią skórkę, bo czułam się tak jakbym znalazła właśnie swój największy skarb!

Pamiątka z podróży

Rozwinięcie rulonu ponownie wywołało u mnie wielką ekscytację. Przed sobą miałam czarną mapę świata, na której znajduje się także 21 największych atrakcji świata i powiększony kontynent europejski. To wszystko pokryte najwyższej jakości złotą zdrapką. Pomimo szlachetnego wyglądu i eleganckich kolorów, nie mogłam się doczekać, kiedy odkryję swój pierwszy kraj! Do zdrapywania państw używałam przede wszystkim monety, ale w przypadku tych mniejszych krajów wykorzystałam paznokieć. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu, emalia go w żaden sposób nie zniszczyła, a nawet nie pobrudziła!

Kilkadziesiąt wspomnień w jednym miejscu!

Mój bilans to 30 państw: 25 w Europie, po 2 w Afryce i Ameryce Północnej oraz jedno w Azji. Jeszcze w tym roku będę mogła zdrapać dwa kolejne i poznać nową paletę barw (bo każdy ląd ma inną). Choć wydawać by się mogło, że to całkiem spora liczba, to patrząc na mapę wiem, jak wiele wciąż przede mną! Jednak Mapa Zdrapka to przede wszystkim wspomnienia, a nawet kawałek mojego życia, którego część zostawiłam już w różnych miejscach na świecie, a personalizowana mapa świata przypomina mi o tym każdego dnia! Od tej pory mapa na ścianie to moja największa pamiątka z podróży!

Prezent pełen radości!

Mapa Zdrapka to idealny pomysł na prezent. Nie tylko dla podróżnika, ale także dla osób uwielbiających designerskie dodatki w swoim mieszkaniu! Na pewno wywoła uśmiech u osoby obdarowanej, bo przecież podróże to pozytywny aspekt w naszym życiu. To wyjątkowy upominek, który otrzymał wyróżnienie na targach Rema Days – Mapa Zdrapka została Prezentem Roku! Ja także mogę Wam ją polecić z całego serca!

Uwaga!! Do 15 sierpnia przy zakupach powyżej 100 złotych jest 15% rabat na stronie! To świetny moment na zakup Mapy! 🙂

Wpis powstał we współpracy z Mapsy.me

Podobał Ci się wpis? Chcesz nas docenić? Zostaw komentarz pod postem lub polub nas na Facebooku albo zaobserwuj na Instagramie. Ciebie nic nie kosztuje, a nas do dalszej pracy motywuje!

Brak komentarzy

Zostaw komentarz