Biżuteria Podróżnicze Inspiracje

Biżuteria podróżnicza – złoto, srebro i stal szlachetna

25 stycznia 2021
Dlaczego nosimy biżuterie? 

Przed napisaniem tego postu, postanowiłam zadać sobie pytanie: Dlaczego noszę/nosimy biżuterię? Nie ukrywam, że mam słabość do świecidełek, sama nazywam siebie sroką, a znajomi mówią o mnie czasem choinka, ze względu na dużą ilość biżuterii jaką mam na sobie. Odkąd jednak sięgam pamięcią, biżuteria towarzyszyła mi od zawsze. Pierwsze złote naszyjniki dostałam już z okazji chrztu, a kolejne wraz ze świętowaniem urodzin i innych wydarzeń okolicznościowych. Podejrzewam, że nie jestem odosobniona w tym przypadku, a gdyby sięgnąć do podręczników, to okazałoby się, że ta biżuteria towarzyszy nam od zarania dziejów! Podobno pierwsze naszyjniki wykonane z muszelek czy kości zwierząt liczą sobie nawet kilkaset tysięcy lat!! Biżuteria z metali szlachetnych (czyli ta, która nas najbardziej będzie interesować w tym wpisie) jest nieco młodsza i jej powstanie należy wiązać z rozkwitem pierwszych cywilizacji (Sumerowie, Egipcjanie, Minojczycy itp.). W ich czasach szlachetne błyskotki pełniły funkcje, które wciąż są aktualne – podkreślają status społeczny, pełnią funkcje ozdobne czy symboliczne. 

Na co zwracam uwagę?

Polski rynek biżuterii może pochwalić się naprawdę bogatą ofertą najróżniejszych świecidełek. Dlatego to właśnie na nim skoncentruje się ten wpis, choć nie zabraknie też zagranicznych marek obecnych w Polsce. Ze względu na fakt, że jest to blog podróżniczy, to właśnie skupię się głównie na tym motywie, choć pojawi się też powiew lata i wakacji. Interesuje mnie wyłącznie biżuteria wykonana ze złota, srebra bądź ze stali szlachetnej i o takich będzie tu wyłącznie mowa. Wpis będę aktualizować wraz z nowymi odkryciami, ale będę też wdzięczna za Wasze podpowiedzi w komentarzach. Oprócz znanych marek jestem pewna, że znajdziecie też te mniej popularne, które udało mi się wyszukać nie tylko w Google, ale także na Instagramie. Pamiętajcie, że ciekawe motywy w dobrych cenach można też znaleźć u lokalnych jubilerów, dlatego warto do nich zaglądać, nawet w dzisiejszych, internetowych czasach! 🙂

Biżuteria podróżnicza – Pandora

Listę biżuterii z motywem podróżniczym rozpoczynam od duńskiej marki Pandora! To bez wątpienia moja ulubiona firma, która najlepiej umie w podróże! Pandora stworzyła wiele wspaniałych podróżniczych motywów od Bramy Brandenburskiej, przez Statuę Wolności, aż po bardziej uniwersalne tematy tj. plecak, aparat, samolot itp. To wszystko w ramach tzw. charmsów, które kolekcjonuje się na bransoletce. Dla niektórych krajów zostały stworzone dedykowane charmsy, dlatego warto odwiedzać sklepy Pandory za granicą. Jeśli chcemy zobaczyć co dany kraj ma w ofercie podróżniczej, wówczas należy zmienić lokalizacje na stronie. 

Biżuteria podróżnicza – Apart

Jednym z moich najnowszych podróżniczych odkryć jest Apart! Jakiś czas temu ukazała się całkiem spora kolekcja podróżnicza, w której dominują naszyjniki! Oprócz najróżniejszych map świata, są także panoramy miast! No czad! Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kolekcji, w której nie brak też kolczyków i bransoletek. Dominuje złoto w dość wysokich cenach, ale w tych niższych jest także srebro i srebro pozłacane. Mam jeden naszyjnik z tej pięknej kolekcji, ale mam nadzieję, że kiedyś będę mogła ją powiększyć! 🙂 Ponadto, w Aparcie można też znaleźć sporą ilość biżuterii z motywami wakacyjnymi, czyli muszelki, łapacze snów itp. 🙂

Biżuteria podróżnicza – W.Kruk

Kruk także zwęszył interes w biżuterii z motywem podróżniczym i w tym celu zainwestował nawet w Martynę Wojciechowską do stworzenia kolekcji Freedom. Jest to w głównej mierze kolekcja srebrna, w której przeważa ciężka i gruba biżuteria (taka w stylu Martyny). Dominują głównie motywy skrzydeł i piór, a także motywy zwierzęce tj, wilk i ptak. Niestety jeszcze się nie doczekałam biżuterii z tej kolekcji, a warto zwrócić uwagę na dużą liczbę pierścionków w tej serii! 

Ponadto, W.Kruk ma też w swojej ofercie kolekcje Santorini, w której dominuje zdecydowanie delikatniejsza biżuteria złota, z motywami wakacyjnymi (muszelki, rozgwiazdy itp.). Ta kolekcja przemawia do mnie bardziej, ale niestety też się jeszcze nie doczekałam biżuterii z tej serii. Jestem natomiast ogromną fanką nie podróżniczych kolekcji Rajskiego Ogrodu, Kwiatów Nocy i Blasku.

Biżuteria podróżnicza – Ania Kruk

Skoro był W.Kruk, to pora na Anię Kruk! W swojej firmie także pomyślała o podróżniczkach tworząc kolekcje Azymut. Znajdziemy w niej mapy świata, róże wiatrów, samoloty itp. w wersji minimalistycznej. Niewielka, a czasem wręcz drobna biżuteria Ani to jej znak rozpoznawczy. Do minimalistki mi naprawdę daleko, ale ta biżuteria znalazła się w mojej kolekcji, a konkretnie to pozłacana mapa świata. Jestem też ogromną fanką kolekcji Astro, z której posiadam aż trzy naszyjniki.

Źródło: aniakruk.pl

Biżuteria podróżnicza – YES

Biżuteria YES nie stworzyła typowej podróżniczej kolekcji. Pozostaje dla mnie zagadką czemu nie zdecydowali się na ten motyw. Mimo to, udało mi się doszukać powiewu wakacji w ich twórczości w kolekcji Sunny. Znajdziemy w niej zarówno typowo plażowe klimaty jak palmy, rozgwiazdy, muszelki i koniki morskie, ale także liście monstery, ananasy czy kotwice.

Źródło: yes.pl

Biżuteria podróżnicza – Verona

Pojedyncze motywy podróżnicze można też znaleźć na stronie marki Verona. To co szczególnie zwróciło moją uwagę, to naszyjnik z Polską i samolotem. Dość oryginalny i niespotykany przeze mnie wcześniej wzór, dlatego chwalę i wspominam. Chętnie bym sobie taki sprawiła, zwłaszcza, że cena też atrakcyjna!

Źródło: verona.pl

Biżuteria podróżnicza – Swarovski

Słynne kryształy Swarovskiego też nie wypuściły typowej biżuterii podróżniczej, ale warto o niej wspomnieć ze względu na ciekawe motywy wakacyjne jakie się pojawiają. Moją uwagę przykuła ostatnio egzotyczna papuga na długim łańcuszku. Warto dodać, że w przypadku Swarovskiego jest to ciężka biżuteria, która na pewno będzie wyróżniała nas w tłumie!

Źródło: swarovski.pl

Biżuteria podróżnicza – Savicki

U Savickiego także nie udało mi się znaleźć typowej biżuterii z motywem podróżniczym, ale myślę, że warto wspomnieć o tej firmie. W jej ofercie można znaleźć tematy około wakacyjne i boho, tj. muszelki czy łapacze snów. Obydwie kolekcje pięknie wykonane!

Źródło: savicki.pl

Biżuteria podróżnicza – Beryl

Biżuteria Beryl także nie posiada w swojej ofercie typowej kolekcji podróżniczej. Mimo to, udało mi się znaleźć kilka naprawdę fajnych motywów. Wśród nich samolot, kompas czy przepiękna biżuteria z muszelkami. Posiadam naszyjnik oraz kolczyki z tej firmy i jestem z nich bardzo zadowolona!

Źródło: beryl.pl

Biżuteria podróżnicza – Laoni

Znów brak typowego motywu z podróżami, ale nie sposób pominąć Laoni w tym zestawieniu. W kolekcji Boho znajdziemy przepiękne motywy gór, a nawet zachodu słońca. Moją uwagę zwróciły też medaliki z polnym kwiatem i liściem miłorzębu! Jestem pod ogromnym wrażeniem tej kolekcji! 🙂

Źródło: laoni.pl

Biżuteria podróżnicza – Alicja Maria Jewellry

Alicja Maria to firma z bardzo oryginalną biżuterią, ale za swoje produkty liczą też sobie nie mało! Mimo to skusiłam się na małe zakupy w ich sklepie ze dwa lub trzy razy, ale nie były to motywy podróżnicze. Tych jest niewiele i jedyne co można podciągnąć pod tą kategorie to muszelki. Warto jednak o nich wspomnieć, gdyż połączone są z perłami, co daje całkiem fajne zestawienie! Aż mam ochotę się w nie zaopatrzyć! 🙂

Źródło: alicjamaria.pl

Biżuteria podróżnicza – ATdiament

Podobnie jak w przypadku Alicji, ATdiament nie może się pochwalić kolekcją podróżniczą. Do dyspozycji pozostaje wyłącznie biżuteria z muszelkami. Nie przekonuje mnie ona specjalnie, ale myślę, że warto wspomnieć o tej firmie.

Źródło: atdiament.pl

Biżuteria podróżnicza – Chrysalis

Kolejna niepolska marka w zestawieniu, ale dostępna w naszym kraju. Moją uwagę przykuła tutaj kolekcja Bodhi, która wydana została w orientalnym stylu. Są w niej słonie, Garudy, smoki i inne symbole, ale co ciekawe jest i nawet budda! Warto jednak wspomnieć, że dla wyznawców tej religii biżuteria z buddą może być faux pas! Zalecam więc ostrożność i wyrozumiałość w tej kwestii. 

Żródło: chrysalis.pl

Biżuteria podróżnicza – Perlove

Biżuteria Perlove przykuła moją uwagę motywem prosto z gór! Znów do dyspozycji mamy kilka modeli naszyjników i co najlepsze – różnią się one od tych z Laoni! Jest nawet wersja perłowa, która bardzo przypadła mi do gustu. Ponadto, znajdziemy też trochę motywów wakacyjnych w postaci muszelek, łapaczy snów czy rozgwiazd. Mam dwa naszyjniki od tej firmy już kilka lat i jestem z nich bardzo zadowolona. Warto zatem mieć ją na oku! 🙂

Źródło: perlove.pl

Biżuteria podróżnicza – Sotho

Znów mam dla Was muszelki, ale co najważniejsze – nieco inne niż dotychczas. W Sotho także nie doczekaliśmy się jeszcze typowej biżuterii z motywem podróżniczym, ale kto wie, kto wie? Może kiedyś? Jak na razie to tematy około wakacyjne i oprócz muszelek są łapacze snów, palmy i rozgwiazdy.

Źródło: sotho.pl

Biżuteria podróżnicza – Picky Pica

Wybieracie się na karnawał? Będziecie świętować? Bo jeśli tak, to warto zajrzeć na stronę biżuterii Picky Pica! Należąca do W.Kruka firma ma w swojej ofercie bardzo ciekawe naszyjniki w kształcie weneckich masek. Całkiem oryginalne! Do tej pory nie spotkałam się z takim wzorem! 🙂

Źródło: pickypica.pl

Biżuteria podróżnicza – Kulka

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie łódzka firma – Kulka! W jej kolekcjach znalazłam jedną poświęconą podróżom – Mapa Świata! Bardzo dużo ciekawych motywów, a w tym dwa, które szczególnie przykuły moją uwagę. Naszyjnik Fala Morska oraz Samolot z kulką! Ponadto sporo motywów wakacyjnych tj. palmy, rozgwiazdy i muszelki. Na uwagę zasługuje też pierścionek z mapą świata!

Źródło: kulkabransoletki.pl

Biżuteria podróżnicza – Sadva

Kiedy byłam już niemal pewna, że nie znajdę zbyt wielu podróżniczych pierścionków, natknęłam się na kolekcję Sadvy! Przepiękne obrączki z motywami prosto z Barcelony! Nie brak też berlińskich akcentów prosto z Muru Berlińskiego czy egzotycznego Rio! Tak właśnie prezentuje się kolekcja Mudi, która w swojej ofercie ma także bransoletki i kolczyki. Jestem pod wrażeniem oryginalności tego projektu, zwłaszcza że skradł on moje serce!! 🙂

źródło. sadva.pl

Biżuteria podróżnicza – 696 Jewelry

Bardzo ciekawa firma koncentrująca się głównie na biżuterii z minerałami. Choć nie ma typowej podróżniczej kolekcji, to warto zwrócić uwagę na Różę Wiatrów w postaci naszyjników i kolczyków. Co ciekawe jest bardzo dużo różnych możliwości! I to nie tylko w wyborze złota lub srebra! Każda róża wiatrów wyposażona jest w inny kamień szlachetny (od ametystu przez karneol po onyks i inne). 

źrodło: 696jewelry.pl

Biżuteria podróżnicza – PolemLasem

Bardzo ciekawą i oryginalną biżuterię oferuje marka PolemLasem! W żywicy zatopione są naturalne kwiaty o najróżniejszych kompozycjach. Ramkę tworzy stal szlachetna o różnych wzorach (medaliony, serca, księżyce itp.). Może nie jest to typowa biżuteria podróżnicza, ale jakoś nie mogłam jej pominąć w tym zestawieniu! Chyba zgodzicie się ze mną, że tu pasuje? 🙂

Źródło: polemlasem.pl

Biżuteria podróżnicza – KateandKate

KateandKate to butik z artystyczną biżuterią prosto od wybitnych projektantów. Znajdziecie tam mnóstwo wakacyjnych motywów z muszelkami i rozgwiazdami. Moją uwagę przykuł jednak wisior z kulą ziemską. Bardzo fajne wykonanie, aczkolwiek cena w wysokości 710 zł. trochę zwala z nóg. Zwłaszcza, że to tylko mosiądz! No, ale zostawiam tutaj linka do tego cudeńka, a Wam i tak polecam często zaglądać do Kate, u której można znaleźć mnóstwo pięknej biżuterii.

Źródło: kateandkate.pl

Biżuteria podróżnicza – jubiler Karkosik

Jubiler Karkosik to sklep i dystrybutor znanych marek biżuteryjnych. Przeglądając ich stronę natrafiłam na kilka naszyjników z mapą świata. Popularny model dostępny też w wielu innych sklepach, ale warto wspomnieć o tym miejscu.

Źródło: karkosik.pl

Biżuteria podróżnicza – Nomination

Nomination można porównać do wspomnianej na samym początku Pandory. Firma oferuje bransoletki modułowe, do której dobiera się odpowiednie kwadraciki do bransoletki. Zszokowała mnie ilość dostępnej biżuterii podróżniczej! Jest jej naprawdę sporo, więc to fajna opcja dla kolekcjonerek. Ja jednak pozostanę wierną fanką Pandory! 😀

Źródło: karkosik.pl

Biżuteria podróżnicza – Briju

Długo zastanawiałam się czy wspomnieć o tej bransoletce, ale chyba powinnam Wam też wyjaśnić skąd te wątpliwości. Na stronie Briju znalazłam bransoletkę w stylu Pandory należącą do kolekcji Beads. Generalnie dużo firm posiada teraz bransoletki typu Pandora i to nie w tym jest problem, a w cenie tego produktu. Za 5 srebrnych Beadsów i skórzaną bransoletkę, firma życzy sobie 664 złote. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie nie jest to wartę nawet połowy tej kwoty! 🙂

Źródło: briju.pl

Biżuteria podróżnicza – Umiar

Typowo wakacyjne motywy można natomiast znaleźć u projektantek z Umiaru! 😉 Przepiękna biżuteria zachowująca ducha vintage i nawiązująca stylem do Art Deco. Nie ukrywam, że zakochałam się w tych wakacyjnych kolczykach!

Źródło: umiar.pl

Biżuteria podróżnicza – La Soie

Tym razem mam dla Was motyw typowo podróżniczy, jak i wakacyjny od La Soie. Oprócz klasycznej mapy świata, można też znaleźć motywy wakacyjne w postaci muszelek, czy też wyspy! Tak, jest wisiorek z wyspą i palmą, który zdobył moje serce! Bardzo ciekawy motyw, z którym nie spotkałam się wcześniej. Dodatkowo można też znaleźć bransoletkę i naszyjnik z górami.

Źródło: lasoiejewellery.pl

Biżuteria podróżnicza – Fiufiu

Totalnym zaskoczeniem okazała się dla mnie biżuteria Fiufiu! Zetknęłam się z nią dopiero po raz pierwszy, ale łatwo o niej nie zapomnę! Znalazłam tu bowiem bardzo różnorodną biżuterię z motywem górskim i to naprawdę wiele oryginalnych wzorów! Kolczyki, bransoletki, naszyjniki, a nawet pierścionki! Ciekawa jest też kolekcja biżuterii z morskimi falami! Nie zabrakło też typowej kolekcji podróżniczej! Oprócz klasycznych map świata w serduszku bądź kuli, są też prostokątne mapy świata.

Źródło fiufiu.co

Biżuteria podróżnicza – Hilly Sheep

Hilly Sheep to sklep skoncentrowany wyłącznie na biżuterii z motywem górskim. Niektóre wzory są naprawdę szalenie ciekawe. Moją uwagę przykuł medalik z giewontem, choć przepięknie prezentują się także górskie motywy folklorystyczne. Warto zapoznać się z ofertą tej firmy! 🙂

Źródło hillysheep.com

Podsumowanie

W ten sposób dobrnęliśmy do końca. Udało mi się zgromadzić tutaj 28 firm, ale podejrzewam, że to jeszcze nie koniec. Przeglądałam jeszcze wiele innych firm, tj. Lilou, Tous, Mokobelle, Fuerza, Biżutera Tyborowski czy KAJO, ale na ten moment nie znalazłam nic co pasowałoby do tego zestawienia. Chętnie jednak poznam Wasze polecajki w tym temacie, a ja sama postaram się uzupełnić wpis wraz z nowymi odkryciami! 

Może Ci się spodobać:

Podobał Ci się wpis? Chcesz nas docenić? Zostaw serduszko/komentarz pod postem lub polub nas na Facebooku albo zaobserwuj na Instagramie. Ciebie nic nie kosztuje, a nas do dalszej pracy motywuje! 🙂

Brak komentarzy

Zostaw komentarz